Gmina Reszel leżąca na Pojezierzu Mrągowskim, w dorzeczu rzeki Guber, to perełka tych okolic, która nieustannie podbija serca turystów. Niewielkie miasteczko urzeka krajobrazami, magicznymi zakątkami i zachwyca swym naturalnym pięknem o każdej porze roku. To połączenie bogatej historii z wyjątkowymi zabytkami skupionymi nieopodal Rynku.

Zamek biskupów
Atrakcji turystycznych w tym miasteczku jest wiele, a jednym z nich jest zamek biskupów warmińskich, w którym mieści się prywatny hotel z restauracją, muzeum oraz galeria.

Dominującym punktem zamku pozostaje jednak potężna baszta pochodząca z XV wieku, pełniąca niegdyś rolę strażnicy. Kościół Farny Św. Piotra i Pawła w Reszelu, do której przylega ośmiokondygnacyjna wieża widokowa to prawdziwa atrakcja dla turystów, którzy mogą wejść na sam szczyt i podziwiać piękną panoramę miasta.

Tu mieszkał Wilhelm II
Kolejnym zabytkiem tego miasta jest most gotycki – rzadko spotykana pamiątka historyczna, świetnie zachowana pomimo upływu lat. Popularnym miejscem jest również Park Miejski pamiętający czasy Wilhelma II.

Ta, wbrew pozorom, mało znana miejscowość przyciąga co roku sporą rzeszę turystów, w dużej mierze stałych bywalców, którzy szukają tu ciszy, spokoju i chcą wypocząć wśród jezior i rozciągających się wokół lasów.

(Fot. By I, TBS, CC BY 2.5)