Parkiem zachwyciła się m.in. firma Briggs & Stratton Corporation. Ten popularny na całym świecie producent spalinowych silników w 2007 r. ogłosił konkurs na najpiękniejszy park w Polsce. Otrzymał setki zgłoszeń z różnych części kraju. Parki oceniał pod względem ich aktualnego stanu, funkcjonalności, układu oraz atrakcyjności. Biorąc to wszystko pod uwagę, jury składające się ze specjalistów z dziedziny ogrodnictwa przyznało Reszelskiemu Parku zaszczytne drugie miejsce. Wyprzedził go wyłącznie Park Źródliska I z Łodzi.

Park Miejski umieszczony został w obrębie dawnych murów obronnych. Największą atrakcją jest jego lokalizacja - umieszczono go w przepięknej dolinie rzeki Sajny. Tuż obok niej biegnie szlak ekologiczno-edukacyjny, na którym można obejrzeć różnorodne okazy przyrody oraz zapoznać się z ich charakterystyką. Ze względu na wartość edukacyjną park ten jest często odwiedzany przez wycieczki szkolne.

To, co jednak najbardziej zachwyca ludzi odwiedzających Reszelski Park, to utworzony w nim zwierzyniec. Szczególnie dzieci z radością obserwują zwierzęta w ich naturalnym środowisku i dowiadują się, w jaki sposób zachowują się poszczególne ich gatunki. Najmłodsi chętnie zaglądają również do placu zabaw, podczas gdy dorośli mogą zabawić się w amfiteatrze. Park Miejski jest najpopularniejszym miejscem spotkań na terenie całego miasteczka.

(Fot. Pixabay / CC0)