Reszelski Festiwal Piosenki powstał z inicjatywy instruktor Beaty Kilanowskiej z Miejskiego Ośrodka Kultury. Po sukcesie pierwszych edycji impreza na stałe wpisała się w kalendarz przedsięwzięć organizowanych przez MOK. W 2015 roku świętowano okrągły jubileusz.

Podczas jubileuszowego festiwalu wystąpiło 21 wokalistów, prezentujących się w dwóch kategoriach wiekowych: 8-13 lat oraz 14-19 lat. W kategorii pierwszej zwyciężyła Weronika Majcher, drugie miejsce zajęła Magdalena Demianiuk, a trzecie Paulina Piwowarczyk. W drugiej kategorii laureatką pierwszego miejsca została Anita Łosińska, drugiego Patrycja Rybak, na trzecim miejscu uplasowała się Olga Łucek. Nagroda główna za piosenkę „Odkryjemy miłość nieznaną” przypadła Karolinie Michalak.

Przez 20 lat istnienia Festiwalu w konkursowe szranki stanęło ponad 460 wokalistów. Zwycięskimi piosenkami w wykonaniu i interpretacji młodych wokalistów były znane polskie przeboje wspaniałych artystów – Edyty Geppert, Michała Bajora, Krystyny Prońko, Hanny Banaszak, Danuty Błażejczyk czy Stana Borysa, takie jak m.in.: „Blues z kapelusza”, „Och życie, kocham Cię”, „Nie chcę więcej”, „Naprawdę nie dzieje się nic”, „Walc na tysiąc pas”, „W moim magicznym domku”, „Moje serce to jest muzyk”, „Jaskółka uwięziona”, „Taki cud i miód”, „Małe tęsknoty”.

(MW / Fot. Pixabay / CC0)